Duyurular
 • 09 Kasım 2016:

  Değerli Mensuplarımız,

  09/11/2016 tarihinde Ankara Valiliği'nde yapılan Güvenlik Toplantısı sonucunda, olağanüstü toplanan Üniversite Yönetim Kurulu'nda yerleşkemize dışarıdan girişlerde güvenlik hassasiyetlerinin oluşabileceği görüşünün paylaşılmasından sonra, 11 Kasım 2016 tarihinden itibaren güvenlik önlemlerimizin arttırılmasına karar verilmiştir.
  Bilgilerinize saygıyla sunulur.

  Doç. Dr. Türker ÖZKAN
  Genel Sekreter Vekili  

Arşiv
 • 03 Mart 2010:

  Değerli Mensuplarımız,

  Rektörlüğün 11.11.2009 tarihli mesajında değinilen ve Üniversitemiz nizamiyelerinde güvenliğin sağlanması ve araç trafiğinin düzenlenmesi için A4 (Yüzüncü Yıl) Kapısında deneme amaçlı olarak kurulmuş olan "RF-ID ile erişim kontrolü" sisteminin A1 (Eskişehir Yolu) ve A7 (Bilkent Yolu) Kapılarımıza da kurulumu tamamlanmış olup 05.03.2010 tarihinde tüm kapılarımızda bütünüyle devreye alınacaktır. Bu tarihten sonra bariyerler kapalı tutulacağı için, yerleşke girişlerinde ve çıkışlarında sorun yaşanmaması için taşıt pulunu yenilemeyen mensuplarımızın 05.03.2010 tarihine kadar İç Hizmetler Müdürlüğüne başvurmaları ve taşıt pullarını yenilemeleri beklenmektedir. Sistem, taşıt pulu bulunan araçların yanı sıra günlük ziyaretçilerin de geçişlerinde kullanılabilecektir. Bununla ilgili duyuru daha sonra yapılacaktır. Öte yandan, bazı araçların ön camlarındaki film türü kaplamalar nedeniyle zaman zaman sorunlar yaşanabilmektedir. Yaşadığınız sorunları en kısa sürede çözebilmemiz için

  http://metupass.metu.edu.tr/Geribildirim.htm

  adresinden gireceğiniz geri bildirimleriniz çok yararlı olacaktır.
  Bilgilerinize saygıyla sunulur.

  Prof. Dr. Tanju MEHMETOGLU
  Genel Sekreter Vekili  

 • 10 Kasım 2009: RFID ile Yerleşke Erişim Kontrol Sistemi 11 Kasım tarihi itibarıyla A4(Yüzüncü Yıl) kapısında kademeli olarak devreye alınacaktır.